• Zápis do 1. ročníka v šk. roku 2022/2023

• Zápis do 1. ročníka v šk.roku 2022/23

Dátum a čas a miesto konania zápisu:

1. apríl 2022 – 30. apríl 2022  od  8.00  do  15.00 hod.

Základná škola, SNP 13, 053 61 Spišské Vlachy

Zapisujú sa všetky deti narodené od 1.9.2015 do 31.08.2016 aj deti, ktoré mali v školskom roku 2021/2022  odklad školskej dochádzky.

Podľa  zákona musia  prísť s dieťaťom na zápis obaja zákonní zástupcovia.

Doklady potrebné k zápisu:

• občiansky preukaz, resp. iný doklad o trvalom resp. prechodnom pobyte
            • rodný list dieťaťa
            • splnomocnenie  – ak jeden zo zákonných zástupcov sa z vážnych dôvodov nemôže dostaviť

O prijatí  dieťaťa   na   základné   vzdelávanie   rozhodne   riaditeľ  školy do 15. júna, ktorý predchádza školskému roku, v ktorom sa má základné vzdelávanie začať.

Ďalšie informácie k zápisu detí do prvého ročníka budeme priebežne aktualizovať podľa usmernení zriaďovateľa.

• Svetový deň vody 2022

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Svetový deň vody 2022.

Voda nás sprevádza počas celého života, od narodenia až do posledného dňa nášho života.  Svetový deň vody je vždy jedinečnou príležitosťou pripomenúť všetkým mimoriadnu dôležitosť vody pre zachovanie životného prostredia i pre rozvoj ľudskej spoločnosti. Preto sme práve v tento deň pripravili aktivity, ktoré smerovali k podpore informovanosti o význame vody. Do vodných aktivít bola zapojená celá škola.

• Marec- mesiac knihy

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Marec- mesiac knihy .

Marec sa už odpradávna spája nielen s príchodom jari, obdobia, kedy sa príroda opäť prebúdza k životu a kvitne v plnej svojej kráse, ale aj s neutíchajúcim zdrojom vedomostí a informácií, a síce s knihami.

Prečo je marec mesiacom kníh?

Tradícia tkvie v masovej akcii, ktorú iniciovalo Ministerstvo kultúry spolu s nakladateľmi či knižnými obchodmi v roku 1955. K myšlienke zvýšenia počtu čitateľov sa pripojili organizácie a občania, ktorí pravdepodobne na počesť ľudového básnika Mateja Hrebendu, za mesiac kníh zvolili marec. Tým vzdali úctu mesiacu, v ktorom sa narodil aj zomrel tento významný šíriteľ a milovník knižnej kultúry. Či už patríte k verným "knihomoľom" alebo ste príležitostný marcový čitateľ, nezabudnite, že knihy treba čítať s láskou!